+420 735 158 122

(10:00 - 18:00)

Herbalus.czHerbalus.sk
Herbalus Logo

Jak kouřit konopí?

|
CBD
Rostliny

Každý z nás se jistě někdy setkala pojmem "joint" - takzvanou "marihuanovou cigaretou". Znáte však i další možnosti, jak kouřit či inhalovat konopí?

Tomáš Konieczny

Tomáš Konieczny

Zakladatel a jednatel

Sdílejte článek:

Jak kouřit konopí?

Existují stovky různých způsobů, jak kouřit/inhalovat sušinu konopí a čerpat tak benefity této zázračné rostliny. V následujících řádcích si rozbereme ty nejpopulárnější a nejdostupnější způsoby aplikace sušených květů konopí.

 

Jak kouřit konopí/marihuanu?

Joint

Začněme základem - tedy jointem. Ten se skládá z filtru, papírku, a nadrcené rostliny konopí. Video o tom, jak smotat joint, najdete na našem youtube kanálu. Existuje celá řada papírků - nebělené/bělené, barevné, ochucené... a stejně tak i filtrů - papírové, cigaretové, uhlíkové. Pokud chcete zvolit tu nejméně škodlivou cestu, je ideální kombinace nebělených papírků a uhlíkových filtrů.

 

U nás v Herbalusu naleznete kompaktní balení papírků a filtrů, ve kterém najdete jak nebělené papírky, tak papírové filtry. Podle recenzí našich zákazníků “jsou herbalus papírky lepší, než RAW a OCB”, což nás velice těší, o jejich kvalitě máte ostatně možnost se přesvědčit sami.

 

Viděli jste někdy neviditelný joint? Podívejte se na celulózové papírky, a toto označení vám najednou bude dávat smysl ;-)

 

joint celulózový

 

Spliff

Co když je ale v jointu navíc tabák? Pokud jste z Prahy nebo severních čech, určitě jste se s tímto názvem setkali, na jiných místech české republiky se s ním setkáte taktéž, ale v menší četnosti. V případě přimíchání tabáku již nehovoříme o jointu - konopná cigareta s tabákem je označována jako spliff.

 

Tuto variantu preferují především lidé, kteří aktivně kouří klasické tabákové výrobky a lidé, kteří nedokážou ocenit chuť čistého konopí nebo nemají dostatek peněz na koupi dostatečného množství konopného materiálu. Spliffy obecně spíše nedoporučujeme, protože množství karcinogenních látek z tabáku vysoce převyšuje karcinogeny vzniklé spalováním samotného konopí.

 

Co se ale musí této kombinaci nechat, je synergie nikotinu a THC - tyto dvě látky si navzájem zvyšují účinky a spliffy proto dávají tzv. hlavičky, což je velmi rychlý a intenzivní nástup účinků THC.

 

TIP na související článek: Mýty o konopí

 

Blunt

U tabáku ještě zůstaneme - někteří lidé (většinou ti, kteří kouří marihuanu už nějaký ten pátek) kouří takzvané blunty. Toto označení náleží nadrcené rostlině zabalené do listů tabáku (toto je populární hlavně v USA, ve většině evropských zemí je prodej tabákových listů za účelem balení zakázán) nebo do speciálně upraveného konopného papíru, který sežene i v česku.

 

Blunt může být zakončen filtrem, někteří lidé ale mají balící schopnosti na takové úrovni, že si vystačí i bez něj. Jak jsme psali, blunty se kouří spíše ve velkých skupinách nebo mezi lidmi s vysokou tolerancí na THC (tolerance vzniká častým kouřením THC a vrací se na nulu cca během dvou týdnů), jelikož se do nich vejde několik gramů sušiny, a vzhledem k vysoké ceně je škoda balit do nich méně než gram. 

 

blunt

 

Dobře, ale co když nechci společně s rostlinou pálit nic dalšího? V tom případě tu existuje nespočet variant, jak si konopí užít i v "nezabalené" formě! Pojďme se společně podívat na nejběžnější z nich. 

 

Skleněnka neboli "sklo"

Pokud máte vzorek konopí, o kterém se domníváte, že má na váš vkus příliš vysoké množství THC, můžete buď přidat CBD květy jako modulátor síly, nebo zvolit tzv. skleněnku. Slangově "sklo".

 

Skleněnku zakoupíte v téměř každé trafice jako "skleněný nástavec na cigaretu", a vleze se do ní průměrně okolo 0,1 g sušiny. Je velice praktická (během několika vteřin člověk sklo naplní, zapálí a vdechne kouř) a zejména v České republice se jedná o jeden z nejpopulárnějších způsobů kouření konopných květů.

 

sklo

Zdroj fotografie: Wikipedia

Šlukovka

Mimo klasické skla existuje spousta esteticky povedených variant, které se nazývají "pyro" či "šlukovka" což je v podstatě opravdu velké sklo s přidaným turbem - otvorem, který při tahání držíte prstem, a když už cítíte, že vaše plíce víc nepojmou, pouze otvor pustíte a místo kouře natáhnete čistý vzduch. 

 

šlukovka

 

Slabší povahy mohou protestovat, že je skleněnka nebo pyro škrábou v krku, ale i na to vývojáři konopného příslušenství mysleli - v tomto bodě do hry přichází kouření s filtrováním přes vodu.

 

Edibles

V tomto případě se sice nejedná o kouření, ale jedná se také o určitou formu užívání knabinoidů. Máslo, sušenky, či různé bonbónky jsou oblíbenou cestou, jak vpravit do těla kanabinoidy bez nutnosti cokoliv kouřit či inhalovat.

 

Pamatujte, že nástup účinků kanabinoidů požitých formou pokrmu je výrazně pozvolnější (až 2 hodiny) a celkový efekt také trvá podstatně déle.

 

Bong

Slyšeli jste někdy o bongu? Bong je vázu připomínající skleněný (či v low cost variantě plastový) nástroj na kouření, který díky svému designu kouř nejprve přefiltruje přes vodu, díky čemuž se zchladí, a proto v krku škrábe znatelně méně.

 

Dražší bongy mají navíc takzvanou perkolaci - systém skleněných trubiček a dalších nádržek s vodou, které kouř dokáží zchladit tak, že ani nepoznáte, že něco vdechujete. Dejte si ale pozor na to, abyste si kvůli tomu nenatáhli "moc velké sousto" - síla bongu může leckoho (nepříjemně) překvapit svou intenzitou účinků.

 

 

Vodní dýmka

Alternativa bongu je kouření přes vodní dýmku. Tam není rostlina umístěna ve spodní části, ale v té vrchní, a místo pálení se pouze nahřívá pomocí uhlíků. Mějte ale na paměti, že vám nečistoty z konopí dýmku dost zaneřádí a jen tak jí nevyčistíte.

 

Tzn. jestli máte nějakou dýmku z vyšší cenové kategorie, nedoporučujeme riskovat trvalé znečištění. Je také možné si rostlinu smíchat s tabákem do vodních dýmek, ale nejenže pak nedostanete zpětnou vazbu v podobě škrábání, ale kombinace s nikotinem pak výrazně umocní účinky THC a výsledný stav tak může být silnější než očekáváme.

 

vodní dýmka

 

Gravity bong - v české verzi zvaný "Kýbl"

Ti, kteří dávali pozor v hodinách fyziky, vymysleli způsob, jak kouř z marihuany natáhnout za asistence gravitace - nyní mluvíme o gravity bongu. K mání jsou sofistikované varianty umožňující zároveň chlazení a filtraci, v česku je ale populární takzvaný "kýbl". 

 

Jedná se o PET láhev, do jejíhož víčka se vyvrtá/vydloubá dírka, do které se vloží výše zmíněná skleněnka. Láhev se naplní vodou a ve spodní části proděraví. Vytékající voda podtlakem vtáhne kouř vzniklý pálením konopí ve skleněnce do lahve, takže potom můžete natáhnout celý obsah skleněnky naráz.

 

Tuto formu kouření výrazně nedoporučujeme, jelikož se při ní poškozují plíce a bránice, navíc jsou účinky o něco kratší, ale násobně intenzivnější, což může vést k úzkostem, panice a paranoie.

 

Druhá forma podomácku vyrobeného gravity bongu je “fin”, “fiňák” nebo “finský bong”, což je v půli přeřízlá láhev ponořená zespoda do vody, opět se skleněnkou ve vršku. Postupným vytahováním flašky z vody během pálení se opět kouř natáhne do lahve. Toto opět nedoporučujeme z důvodu výše zmíněného poškozování plic a bránice.

 

Kýbl

 

Vaporizér

Nejbezpečnější a nejzdravější formou užívání sušeného konopí je ovšem bezesporu vaporizace. Existuje celá škála vaporizérů, do kterých jednoduše nadrcenou rostlinu vložíte, nastavíte požadovanou teplotu a čas, po který chcete sušinu nahřívat a následně už jen taháte.

 

Zásadní rozdíl spočívá v tom, že se při vaporizování rostlina pouze nahřívá, ale nepálí se - díky tomu do sebe společně s aktivními látkami nedostáváte nečistoty, škodliviny a karcinogeny, takže v podstatě čerpáte benefity bez jakýchkoliv rizik. Navíc různé terpeny, tedy látky vyskytující se v konopí které ovlivňují výsledný stav, reagují na rozdílné teploty, proto si lze pomocí vaporizéru vybrat, jestli chcete spíše efekty přisuzované sativě, nebo naopak indice.

 

Vaporizér Air X

 

Vape pen

Když už jsme u vaporizace, nemusíte nutně vapovat jen sušinu - existují také tzv. koncentráty. Ty můžete pomocí speciálně uzpůsobeného vape penu užívat téměř kdekoliv, protože z nich nejde téměř žádný kouř, a jejich vůně též není ani zdaleka tak výrazná, jak je tomu u klasické sušiny.

 

Jen si dejte pozor - u THC koncentrátů není kvůli jeho ilegalitě nutná kontrola kvality, proto si zkuste najít nějaké, které má laboratorní rozbor a certifikát čistoty - poslední, co chcete, je koupit si cartridge s náhodnou syntetickou látkou. Syntetické náhražky mohou být často extrémně nevyzpytatelné a nebezpečné!

 

Kanabinoid HHC

Mnohem lepší, rozumnější a bezpečnější cesta bude pořídit si liquid, nebo tedy náplň (cartridge), který pochází od ověřeného zdroje - od renomovaného a důvěryhodného oficiálního prodejce.

 

Nejen, že jde o zdravotně bezpečnější cestu, ale také ekonomičtější cestu jak dosáhnout vytouženého stavu než si shánět THC náplně na černém trhu a riskovat své zdraví, či dokonce jisté problémy se zákonem.

 

!!! POZOR !!! - Tímto článkem rozhodně nechceme nabádat ke konzumaci jakýchkoliv ilegálních, psychotropních, či návykových látek, článek je výhradně edukačního charakteru!

 

Autor: Tomáš Konieczny

 

Na kvalitě a správnosti informací, které s vámi sdílíme v našich článcích, nám záleží stejně jako na našich produktech samotných. Pokud jste našli v našem článku nějakou chybu, překlep či nesrovnalost, dejte nám vědět na info@herbalus.cz nebo nám zavolejte na číslo +420 735 158 122.