+420 735 158 122

(10:00 - 18:00)

Herbalus.czHerbalus.sk
Herbalus Logo

Naše prodejna

Prodejna Herbalus

Naše prodejna spojená s kavárnou, po vzoru holandských coffeeshopů, je unikátní místo v centru Ostravy na adrese Šubertova 4, kde si můžete nakoupit, dát si kávu, ubalit jointa, posedět s přáteli či si přijít pro radu ohledně zdraví.

 

Prodejna Herbalus

 

Nejste z Ostravy, ale zajímá Vás, jak to u nás vypadá? Není problém, dopřejte si virtuální prohlídku! 

 

 

Jak vznikla naše prodejna neboli Herbalus coffeeshop?

Psal se rok 2020. Zrodila se firma Herbalus, zasazené kytičky rostly, ladili jsme složení a receptury našich budoucích výrobků a tvořil se e-shop. Od začátku jsme však věděli, že nechceme být pouze on-line prodejcem, ale otevřít také klasický kamenný obchod, respektive kavárnu spojenou s obchodem. Inspirací nám byly holandské coffeeshopy a jejich specifická přátelská atmosféra.

 

Byl to rok covidový se spoustou restrikcí ohledně vycházení a vůbec všeho. Dny plné příprav a práce jsem si já, Tomáš - zakladatel, snažil zpříjemňovat večerní procházkou po Ostravě. Jak jsem se tak toulal ulicemi Ostravy, narazil jsem na prázdný prostor v centru města, který mě pohledem z vnějška zaujal natolik, že jsem byl rozhodnut si jej prohlédnout i zevnitř. 

 

herbalus

 

Prostor však nebyl nikde nabízen k pronájmu a majitele nikdo neznal. Jediný kontakt na majitele bylo jméno a adresa v katastru. Rozhodl jsem se tedy napsat mu dopis. Po staru, poštou. Po několika týdnech mi zazvonil telefon a k mému radostnému překvapení se ozval majitel s nabídkou pronájmu poptávaných prostor. Prostor byl úžasný a rychle jsme si plácli. Kromě budování firmy nás čekalo také vybudování prodejny.

 

herbalus prodejna herbalus prodejna priprava herbalus bar

 

Během následujících osmi měsíců jsme prostor vlastníma rukama (a za pomocí truhláře, jemuž vděčíme za nábytek) dostali do podoby, kterou můžete vidět dnes. Do podoby nádherného, útulného místa, kde se kloubí dřevo a zeleň. Do podoby, kdy každé ráno po příchodu do práce mé srdíčko zaplesá a mě se automaticky objeví úsměv na tváři.

 

herbalus prodejna

Takto vypadala naše prodejna po otevření v červenci roku 2021

 

Podařilo se nám vytvořit krásné místo, ve kterém si můžete nakoupit, posedět u dobré kávy či čaje, potkat se s přáteli, ubalit si jointa či se poradit o čemkoliv spojeném se zdravím, konopím či jinými látkami (bude-li to v našich silách a znalostech :-) )

 

Pokud byste se o nás chtěli dozvědět více, náš příběh naleznete ZDE.

 

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

 

Tomáš Konieczny
Zakladatel & jednatel

Tomáš Konieczny